Sony Bravia 65X9500H 65 Inch 4K Ultra HD Android Smart LED TV
Save 8%
Ask a question
65X9500H
Tk.193,000
Tk.178,000
You save: Tk.15,000
In stock
Delivery
Payment options
  • — Cash on delivery (500tk         advance applicable)
  • — Visa and MasterCard
  • — Сashless payments
  • — Invoices
Sony Bravia 65X9500H 4K Ultra HD Android Smart LED TV
MAIN FEATURES
DISPLAY TYPE
LCD
SCREEN SIZE
65 Inch
RESOLUTION
3840 x 2160 (4K)
PROCESSOR
Picture Processor X1 Ultimate
OPERATING SYSTEM
Android
STORAGE
16GB
AUDIO
SOUND OUTPUT: 10W + 10W + 5W + 5W, SPEAKER TYPE: Acoustic Multi-Audio;Sound Positioning Tweeter, X-Balanced Speaker
DOLBY AUDIO FORMAT SUPPORT: Dolby™ Audio, Dolby™ Atmos
CONNECTIVITY
PHYSICAL SPECIFICATION
DIMENSION (L X W X H): Approx. 1448 x 833 x 70 mm (without Stand), Approx. 1449 x 906 x 353 mm (with Stand)
WEIGHT: Approx. 23.7 kg (with Stand), Approx. 22.3 kg (without Stand)
ADDITIONAL INFORMATION
POWER SUPPLY: 50/60Hz, AC 220-240V, REMOTE CONTROL: Yes, STANDBY POWER CONSUMPTION: 200 W
MANUFACTURE WARRANTY
WARRANTY: No Parts Warranty
If you want to buy Sony 65X9500H 65 inch 4K TV we will be your first choice, because we are the only one who offering the right product at the lowest price in Bangladesh.
Brand:
Sony
Hot deals
MediaView 96"x96" Remote Projection Screen
96x96 Remote Screen
Contact us for a price
MediaView 96"x96" Tripod Projection Screen
96x96 Tripod Screen
Contact us for a price
MediaView 70"x70" Remote Projection Screen
70x70 Remote Screen
MediaView 70"x70" Tripod Projection Screen
70x70 Tripod Screen
Similar Products!
Sony Bravia XR X90K 65 Inch Smart Android Google TV
Save 15%